Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Berenika Kowalska w Galerii STALOWA

16:10 28/10/2014

powiększ/zoom

Po prezentacji prac Romana Opałki, jednego z najwybitniejszych XX-wiecznych artystów polskich, Galeria STALOWA powraca do promocji młodego malarstwa.

Na listopadowej wystawie będzie można zobaczyć obrazy, wycinanki oraz haftowane makatki młodej artystki, od dawna współpracującej z Galerią STALOWA - Bereniki Kowalskiej.

Berenika Kowalska jest tegoroczną absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka). W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany międzyuczelnianej „MOST” dla najlepszych studentów. W 2011 skończyła studia na międzywydziałowej Otwartej Pracowni Projektowania Mody (Otwarta Pracownia Projektowania Mody. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie & Pracownia Odzieży Artystycznej FAMA s.c). Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i za granicą. W 2014 r. otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wernisaż wystawy: 7 listopada godz. 18.00-20.00.
Wystawa trwa do 6 grudnia 2014.Informacje dodatkowe

Galerie i domy aukcyjne

Galeria Stalowa 26

 
   powrót