Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

PLENERIADY – wystawa w Galerii STALOWA i aukcja online w czasie rzeczywistym!

14:06 13/01/2015

powiększ/zoom

Jedną z form działania Galerii STALOWEJ, ważną niemal tak samo, jak przygotowywanie wystaw i wydawanie katalogów, jest organizacja plenerów malarskich krajowych i zagranicznych. Już w pierwszym roku działalności odbyło się ich aż pięć. W drugim, czyli 2014 - kolejne.
Plenery organizuje wiele galerii i instytucji artystycznych, jednak tylko STALOWA zaprasza na PLENERIADY. To oryginalna, autorska idea właściciela STALOWEJ Krzysztofa Fabijańskiego, który postanowił zapraszać do Kazimierza nad Wisłą wybitnych profesorów i ich studentów z najważniejszych polskich uczelni artystycznych. W trakcie tych spotkań młodzi twórcy całymi dniami pracują, a wieczorami prezentują swoją twórczość w serii wykładów. Poza tym Fabijański wprowadził system współzawodnictwa, dzięki któremu studenci każdej uczelni rywalizują ze sobą o tytuł najlepszej akademii sztuki, oczywiście w ramach PLENERIAD.
W ciągu dwóch lat odbyły się cztery tego typu spotkania. W 2014 starły się ze sobą: na III PLENERIADZIE: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie pod wodzą prof. Stanisława Baja, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie po opieką prof. Tomasza Zawadzkiego, oraz – po raz pierwszy zaproszona z zagranicy - Akademia Sztuk Pięknych ze Lwowa z prof. Michajlem Bezpalkivem; a na IV PLENERIADZIE: znów uczelnia lubelska, która wygrała edycję trzecią, tym razem pod kierownictwem prof. Marii Polakowskiej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach z prof. Kazimierzem Cieślikiem i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi z prof. Wojciechem Lederem.
Po zakończeniu każdej z PLENERIAD odbyły się w siedzibie dawnego Kolegium Sztuk Pięknych lub w Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu wystawy poplenerowe, natomiast całorocznym podsumowaniem tych działań jest ekspozycja w Galerii STALOWA, której uroczyste otwarcie nastąpi 28 stycznia 2015 o godzinie 18.00.
A już 4 lutego odbędzie się XI STALOWA Aukcja Młodej Sztuki, prac POPLENERIADOWYCH – uwaga: po raz pierwszy przeprowadzona jednocześnie w siedzibie Galerii jako aukcja „młotkowa” oraz online w czasie rzeczywistym na specjalnej platformie aukcyjnej. Zapraszamy!Riabchun Maksym, Kazimierz, 2014, 60 x 80 cm, olej, płótno
Brudkowska Milena, Tryptyk bez tytułu, 2014, 3 x 100 x 50 cm, olej, płótno
Dorochowicz Karolina, Bez tytułu, 2014, 50 x 100 cm, olej, płótno
Kolarczyk Beata, Miasto, poliptyk, 2014, 24 x 30 cm, kolaż, płótno
Malozhenska Mariia, Pejzaż - tryptyk, 2014, 24,5x35 cm, akwarela, papier
Proczek Marcin, Płyty II (dyptyk), 2014, 120 x 190 cm, olej, płótno

Informacje dodatkowe

Galerie i domy aukcyjne

Galeria Stalowa 26

 
   powrót