Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Czym jest www.PolishArtWorld.com?

Wstań na chwilę od komputera i spójrz w lustro. Ujrzysz „Człowieka Roku 2006” według amerykańskiego tygodnika „Time”. Tym razem tego zaszczytnego wyróżnienia nie dostała żadna znana postać, a po prostu wszyscy internauci współtworzący sieć. To symboliczny gest, podkreślający, że właśnie dzięki internetowi powstała współpraca i wspólnota, jakiej wcześniej nie było. Niespełna 15 lat temu (17 sierpnia 1991 r.) do Polski została wysłana pierwsza wiadomość elektroniczna.

Globalna firma Netcraft Ltd., która od ponad dziesięciu lat śledzi rozwój internetu ogłosiła, że w listopadzie 2006 r. liczba stron www na całym świecie przekroczyła 100 mln. Przez ostatnie dwa lata przybyło ich dwukrotnie. Według innych szacunków uważa się, że istnieje już 20 miliardów stron. I nie trzeba być ekspertem, by sądzić, że w jeszcze większym tempie będą powstawały nowe.

Internet stał się doskonałym miejscem do prezentacji osiągnięć, dokumentacji dokonań, sprawdzania informacji, zdobywania wiedzy czy chwili relaksu. Stąd cała masa internetowych pamiętników (tzw. blogów, które piszą nie tylko pisarze, dziennikarze czy artyści, ale nawet politycy), a także serwisów w stylu BlogSpot, YouTube, MySpace, Wilkipedia. Bez obecności w internecie nie ma szans rozwoju żadna, nawet najmniejsza firma. To samo dotyczy poszczególnych osób, nie tylko znanych medialnie. Nie mówiąc już o reklamie.

Z drugiej jednak strony, Stanisław Lem nazwał internet „wielkim śmietnikiem” i nie był w tym osamotniony. Przecież można tu znaleźć niezliczoną ilość niesprawdzonych, czy wręcz fałszywych informacji, które istnieją dzięki powszechnemu dostępowi. Jeśli do tego dodamy statystyki dotyczące poczty internetowej, to okaże się, że w 2006 r. poziom spamu (niepożądanych maili) doszedł do 87 procent. Wynika z tego, że internet ma również swoje problemy.

Jaka jest więc idea www.PolishArtWorld.com? To pierwsza interaktywna platforma, gdzie pod jednym dachem, znajdzie się cała polska sztuka – tworzona w Polsce i poza jej granicami, dziś i sto lat wcześniej. Jest to miejsce otwarte zarówno dla twórców (artystów znanych jaki i zapomnianych), a także dla kolekcjonerów i marszandów, instytucji sztuki: muzeów i galerii, domów aukcyjnych oraz dla wszystkich osób i instytucji zajmujących się polską sztuką, których zapraszamy do współpracy.

To, że polska sztuka pozostaje niedoceniona, przekłada się ciągle na jej niskie ceny i wynika z faktu, że jest mało znana. Propagowanie rodzimych twórców, to propagowanie Polski – chcemy, aby ta idea była jednym z ważniejszych przesłań naszego działania.

Stawiamy sobie za cel, aby informacje, które się pojawią, pochodziły z najlepszych źródeł, a prezentowana sztuka – warta uwagi. Nie zamierzamy się z nikim ścigać, ale budować portal oparty na solidnych fundamentach. Z drugiej jednak strony, chcemy wyprzedzać media drukowane, korzystając z łatwości aktualizacji danych i możliwości szybkiego uzupełniania portalu. Nie będziemy unikać trójwymiarowej fotografii i innych multimediów, np. plików wideo (ruch i dźwięk), które są coraz popularniejsze w światowej sieci internetu. Mamy nadzieję, że przygotowywany portal będzie na tyle interesujący i atrakcyjny, że zechcecie Państwo do niego wracać nie tylko jako odbiorcy wiadomości, ale również jako osoby współtworzące jego profil, np. pisząc teksty o ciekawych wydarzeniach, przesyłając zdjęcia lub fragmenty filmów.

Dzisiejszy internet, to era informacji, którymi wzajemnie dzielą się użytkownicy, a celem jest wspólne bycie lepszymi. Chcemy, aby pośród szumu informacyjnego wyróżniała nas jakość i styl. Jeśli zaś będziecie Państwo Ambasadorami Sztuki waszych miast, regionów, galerii, artystów – my będziemy mogli przekazywać doskonalszy obraz polskiej sztuki w świecie i dla świata.