Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Wystawa "Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele"

00:11 14/06/2015

powiększ/zoom

V Salonik Artystyczny w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej
Zaprasza na wernisaż w poniedziałek 15 czerwca, godzina 19.00, gmach Krajowej Izby Gospodarczej, ul. Trębacka 4, Warszawa.
"Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele"
Krzysztof Wojtarowicz urodził się w 1957 r. zmarł nagle w 2004 r.

Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskując dyplom 1981 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego .

Artysta ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. In. : Warszawie (Galeria TEST), Amsterdamie (Galeria Dijkstra), Asyżu (Galeria „Le Loggie”), Amsterdamie (Galeria OZ).Organizował wiele wystaw malarstwa współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. Uczestniczył w ponad 20 wystawach zbiorowych.
W jego malarstwie efektowne zestawienie postaci, przedmiotów i kształtów nie jest prostym odniesieniem do rzeczywistości. Realistycznie namalowane fragmenty istnieją w fantazyjnym świecie, stworzonym przez artystę, porządkują, bowiem bogaty w niespokojne zestawienie faktury i kolorystyczne bogactwo drugi plan. Wojtarowicz sięgając po inspiracje z różnych źródeł w intrygujący sposób wykorzystuje ich symboliczny potencjał i walory estetyczne, budując w ten sposób bardzo dojrzałą interpretację plastyczną rzeczywistości. Jego obrazy, tylko pozornie realistyczne, funkcjonują w umownej, tajemniczej przestrzeni stworzonej przez artystę, wibrującej bogactwem barw i nieoczekiwanych skojarzeń. Każdy z jego obrazów jest zamkniętym, odrębnym światem ogromnie sugestywnym poprzez bogactwo inspiracji, atrakcyjnej formy i wyrafinowanej kolorystyki, które powodują, że obrazy te sprawiają wrażenie klarownych zrozumiałych. Wojtarowicz ukazując w swoich obrazach wytrawiane z naturalnego kontekstu postaci, zawieszone w czasie i przestrzeni, przekracza próg realistycznego obrazowania.
Źródło: Zbigniew Pindor / krytyk sztuki

 

           


 

Informacje dodatkowe


 
   powrót