Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Jerzy Huczkowski


powiększ/zoom

ur. 1934

Historia sztuki

Konstruktor akceleratorów cząstek naładowanych, w tym pierwszego polskiego cyklotronu, współtwórca jedynego w Europie Środkowej stanowiska do terapii neutronowej nowotworów złośliwych, radiobiolog, prowadził badania eksperymentalne w zakresie radiobiologii przedterapeutycznej w kraju i za granicą, współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych w tej dziedzinie; był kierownikiem Zakładu Biologii Radiacyjnej, Sekretarzem Naukowym i p.o. zastępca dyrektora Krakowskiego Instytutu Fizyki Jądrowej.
Obecny w świecie sztuki i antyków jako kolekcjoner, a następnie marszand i wydawca od trzydziestu lat.
W latach 1995-2006 redaktor naczelny i wydawca „Gazety Antykwarycznej” i jej anglojęzycznych edycji „Polish Art and Antiques Magazine”. Współorganizator i współtwórca powstałej w 1997 ogólnopolskiej organizacji marszandów sztuki i antyków SAP, przyjętej w 1998 r. do CINOA, od jedenastu lat jej przewodniczący.
Kanclerz kapituły Nagrody Honorowej hetmana Kolekcjonerów Polski Jerzego Dunin Borkowskiego od momentu ustanowienia tej nagrody w Muzeum Kolekcjonerstwa w Krośniewicach.
Laureat wielu odznaczeń polskich i zagranicznych, przyznawanych mu zarówno za działalność naukową, jak i działalność w zakresie popularyzowania kultury, sztuki i kolekcjonerstwa (m.in. tytuł Mecenasa Kultury 2003, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“ 2004, Krzyż Oficerski Polonia Restituta 2005).
W 2008 r. z jego inicjatywy i w oparciu o jego program powstały współorganizowane przez SAP studia podyplomowe na kierunku Rynek Sztuki i Antyków w KSW im. A. Frycza Modrzewskiego.
 
   powrót