Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Agnieszka Opala


powiększ/zoom

ur. 1968

Malarstwo, Grafika

W 1993 zrobiła dyplom w pracowniach: rysunku prof. J. Drążkiewicza oraz wychowania plastycznego u prof. Z. Poznaniaka w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ilustracją książkową.
Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą, m.in.: Galeria SD w Warszawie, Galeria Ars Nova w Łodzi, indywidualna wystawa na Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Galeria Agora w Nowym Jorku.
Prace w wielu kolekcjach indywidualnych na całym świecie.

Kiedy ogląda się obrazy Agnieszki Opali – nawiązuje się z nimi natychmiastowy kontakt. Radosne zestawienia barwne, spontaniczność smugi pędzla i groteskowa, jakby nieco pośpieszna deformacja rzeczywistości, stanowią o cechach charakterystycznych jej malarstwa.
Przemyślane posługiwanie się środkami malarskimi pozwala artystce wyrazić w pełni swoją pogodną i skłonną do formalnej zabawy osobowość. I takie między innymi jest powołanie sztuki: szukanie indywidualnej ekspresji, w obszarach subiektywnych, trudnych do zdefiniowania, nieznanych, ulotnych i w końcu metafizycznych.
—Grażyna Banaszkiewicz

Dobre sny
Nie chcę więcej
Samotny
Zaproszenie / Invitation
 
   powrót