Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
więcej ogłoszeń

Beata Wąsowska


powiększ/zoom

ur. 1955

Malarstwo

Malarka, projektantka, pedagog. Studia w ASP Kraków, Wydział Grafiki w Katowicach. Pracownie malarstwa: prof. Jerzego Dudy-Gracza i prof. Macieja Bieniasza. Pracownia projektowania graficznego książki prof. Adama Romaniuka.
Dyplom 1985. W 1986 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Blisko 50 wystaw indywidualnych malarstwa. Ponad 60 prezentacji w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Darczyńca wielu fundacji i aukcji malarstwa. Juror w konkursach plastycznych. Instruktor warsztatów artystycznych.
Wyróżnienia: Muzyka w malarstwie (1986), International Design Competition (2000), zaproszona przez Jerzego Dudę Gracza do wystawy „Duda Gracz i uczniowie” w Muzeum Śląskim, 2001.
Wystawy malarstwa m.in.: "Dowód na usta", "Barwy ochronne", "Labirynt", projekt multimedialny "Nie bez Kozyry".
Wielokrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w biegu na orientację, wieloletni lider rankingu bno. Najlepsza z Polek na Mistrzostwach Świata w Tampere.
Członek ZPAP oraz Soroptimist International. Obrazy w zbiorach muzeów instytucji, oraz osób prywatnych w kraju i zagranicą.

Dziewczyna w różach
Papużki
Toaleta Wenus
Akt z sercem

zobacz wszystkie (7)    
 
   powrót