Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Janusz Skowron


powiększ/zoom

ur. 1958

Malarstwo, Grafika, Fotografia

Urodzony w 1958 w Kolbuszowej, od 1989 mieszka w USA. W Polsce studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 1983 uzyskał dyplom w pracowni litografii u prof. Danuty Kołwzan- Nowickiej. Jest m.in. współzałożycielem lubelskiej "Galerii KONT" (1978) i nowojorskiej Shtooka Gallery (2006). W 2008 współorganizator i uczestnik międzynarodowej wystawy „Entropy of Art”. W USA jest członkiem: międzynarodowej multimedialnej grupy artystycznej EMOTIONALISM (od 1999), artystą nowojorskiej New Century Gallery i Polskiego Instytutu Naukowego (PIASA). Janusz Skowron z łatwością porusza się pomiędzy figuratywnością i abstrakcją. Jego prace to nieustanna fluktuacja pomiędzy światem rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej. Krzyczy i szepcze o uczuciach, nastrojach chwilach złości, bólu, radości i refleksji. Obraz powstaje w ciągu jednej sesji. Nigdy nie wraca do minionego nastroju, bo nie da się poczuć dwukrotnie tych samych emocji. Niewielu jest artystów, którzy mają tak emocjonalne podejście do tworzenia jak Janusz, i których obrazy wywołują tak duży rezonans wśród oglądających.
Brał udział w ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania, Węgry, Chiny, Korea Południowa). W Stanach Zjednoczonych był wielokrotnie komisarzem wystaw i promotorem sztuki polskiej. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. Nowojorski tygodnik Kurier Plus od dziewięciu lat zamieszcza jego ilustracje.

Płomienie / Flames
Akt /Nude
Maski / Masks
Wiosenny pejzaż / Landscape- Spring

zobacz wszystkie (13)    
 
   powrót