Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Małgorzata Ewa Czernik


powiększ/zoom

ur. 1958

Malarstwo, Grafika, Instalacje

Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarskiej prof. Tadeusza Dominika.
Artystka czuje się ogniwem w łańcuchu kolorystów polskich i świadomie nawiązuje do twórczości swych wielkich mistrzów stając się kontynuatorką kierunku ich poszukiwań artystycznych nadając jednocześnie piętno swej arcybogatej fantazji artystycznej. Profesor Małgorzaty Czernik – Tadeusz Dominik, studiował u Jan Cybisa – współzałożyciela i członeka słynnej grupy artystycznej tzw. KP (Kolorystów Polskich).
Jej niekonwencjonalna twórczość nie ogranicza się wyłącznie do malarstwa sztalugowego, lecz w swych artystycznych wypowiedziach – proponuje instalacje artystyczne, pisze wiersze, aranżuje wnętrza, tworzy projekty scenograficzne.
Praca w Teatrze Wielkim w pracowni scenografii dała jej możliwość współpracy z takimi mistrzami jak Andrzej Majewski czy Sznajder Zimsen przy realizacji wielkoformatowych dzieł Richarda Wagnera.
W 2000 roku została zaproszona do przygotowania autorskiej wystawy inspirowanej twórczością polskiego noblisty – Władysława Stanisława Reymonta, która prezentowana była 11 razy – zarówno w kraju jak i za granicą zyskując uznanie krytyków sztuki.
W 2001 roku w ramach obchodów roku C.K. Norwida zaproszona została do stworzenia autorskiej wypowiedzi na temat inspiracji Norwidem pt. ’’Promethidion - 2001’’
Prace artystki znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie, m. in. Norwegia, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Chiny, Australia, w. Brytania, USA, Kanada, Brazylia, Indie, Litwa.
Od 2002 pracuje w Domu Kultury Praga jako organizator wystaw Praskie Centrum Wystawowe.
W 2003 otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

wiersze - Małgorzata Czernik

Fala / Wave
Jesienią cieplej / Warm Autumn
Koralowce / Corals
Drzewa nocą / Trees at Night

zobacz wszystkie (26)    
 
   powrót