Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Krzysztof (Christophe) Zagrodzki


powiększ/zoom

ur. 1942

Historia sztuki

Historyk sztuki, publicysta, doradca domów aukcyjnych
Autor i współautor publikacji na temat historii plakatu: “Le livre de l’Affiche” (Paryż 1985), “Steinlen Affichiste” (Lozanna 1986), “Le train à l’Affiche” (Paryż 1989), “100 Affiches Françaises” (Paryż 1992), “Les Affiches“ (Paryż 1997), “Charles Loupot” (Paryż 1998).
Komisarz wystaw: “Savignac“ , “L’Automobile et la Publicité“, “Mucha: Collection Ivan Lendl“, “Le Peintre & l’ Affiche“. Współpracował z instytucjami i muzeami: Musée d’Art Moderne w Paryżu, Centrum Pompidou w Paryżu, Institut Francuski w Mediolanie, Bauhaus Archiv w Berlinie, Muzeum Plakatu w Wilanowie i w Poznaniu, Muzeum Plakatu w Aarhus w Danii, Muzeum Plakatu w Tuluzie, Muzeum Królowej Zofii w Madrycie.
Współzałożyciel stowarzyszenia „Ars Publica“ i czasopisma „Signes“. Był korespondentem czasopism « Idea » (Japonia), « Affiche » (Holandia) i « Plakat Journal » (Niemcy).
Czlonek jury konkursów na plakat we Francji i w Polsce .
Od lat dziewiećdziesiatych jest licencjonowanym rzeczoznawcą francuskich domów aukcyjnych w zakresie malarstwa, grafiki i rzeźby, specjalizując się w sztuce związanej ze środowiskiem « Ecole de Paris », polskim, środkowoeuropejskim i rosyjskim. Współautor monografii o Henryku Haydenie oraz autor katalogu wystawy Alicji Halickiej.
Urodzony 18 sierpnia 1942 roku w Warszawie. Studia na Politechnice Warszawskiej, następnie na Uniwersytecie w Oslo; dyplom z Muzykologii i Historii Sztuki w 1968 r. W latach studenckich muzyk jazzowy, potem wieloletni współpracownik "Jazzu", "Jazz Forum" i "Jazz Forschung". Od 1971 roku mieszka w Paryżu, gdzie podjął studia na Sorbonie uzyskując w 1974 magisterium z Historii Sztuki. Od 1974 pracował w paryskim Musée d’Arts Décoratifs, uczestnicząc w tworzeniu oddzielnej placówki: Muzeum Plakatu ( Musée de l’Affiche et de la Publicité), w którym był kustoszem przez 16 lat. Prowadził wykłady i odczyty z zakresu historii plakatu.

(bez tytułu)
(bez tytułu)
(bez tytułu)
 
   powrót