Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Eva Chełmecka


powiększ/zoom

ur. 1976

Malarstwo, Rzeźba, Grafika

Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie studiowała pod okiem wielu wybitnych artystów m.in. Jerzego Dudy - Gracza, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego.

Dyplom z malarstwa z aneksem z architektury wnętrz uzyskała w roku 2001, pod kierunkiem słynnego polskiego hiperrealisty -prof. Andrzeja Sadowskiego.

Mieszka i pracuje w Warszawie, pokazując swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych od 1998 roku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej malarstwo zainspirowało projektantkę -Jolantę Wołowiec, do stworzenia całej kolekcji biżuterii Eva Chełmecka. Obrazy Evy Chełmeckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Kanadzie, Chorwacji, Austrii i Holandii.
Artystka poza malarstwem olejnym i akrylowym tworzy również niezwykłe rzeźby oraz barwne mozaiki. W jej pracach pobrzmiewają echa fascynacji ornamentyką Dalekiego Wschodu, w połączeniu z intensywnym, nasyconym kolorem. Chełmecka chętnie też eksperymentuje z technikami fluorescencyjnymi zarówno w malarstwie sztalugowym, jak i w formie performance'u, opartego na fluorescencyjnym body- paintingu.

Ciągłe twórcze poszukiwania na tych rozmaitych polach, obecnie doprowadziły autorkę do instalacji łączących w sobie malarstwo, assemblage, mozaikę i rzeźbę.
Motywem przewodnim tych obiektów są cytaty z cyberrzeczywistości, takie jak układy scalone, mikroprocesory, fragmenty telefonów komórkowych czy elementy zużytych opakowań, będące odpryskiem otaczającej nas współcześnie kultury konsumpcji.
W jej pracach stają się one symbolami naszych czasów i wchłaniającej nas cyberkultury.
Rzeźby z cyklu Cyberrebel były prezentowane na trzech wystawach w Wenecji towarzyszących tegorocznemu Biennale Sztuki.


Rycerz
Sacrum /Profanum
Harpiosyrena
Pocałunek

zobacz wszystkie (5)    
 
   powrót