Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Lech Majewski


powiększ/zoom

ur. 1947

Grafika

specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, ale najdłużej jest związany z formą plakatu. Jeden z nich przygotowany na XVI Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w 1989 r. znalazł się wśród setki najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych, powstałych w latach 1945-1990. Lech Majewski przypomina, że nawet jeśli „plakat nie zmienia świata, trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Plakat jest znakomitym zapisem miejsca, czasów i wydarzenia.”

Ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Zamościu (1966). Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom przygotował w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego.
Ma własne studio graficzne, prowadzi zajęcia na wydziale grafiki warszawskiej ASP, jest również Przewodniczącym Rady Programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Wilanowie, a projektowane przez niego książki zdobywają tytuły najpiękniejszych wydawnictw roku.
Jego plakaty (w latach 70. - malarskie, potem zredukowane do czarno-białej grafiki, ostatnio zaś bliskie „współczesnej estetyce ulicy”) prezentowane są na całym świcie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. Międzynarodowego Salonu Plakatu w Paryżu czy Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie.

W 2004 r. w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie zaprezentowano jego „Projekty, plakaty, szkice” stworzone w ostatniej dekadzie. O tych pracach Lech Majewski powiedział, że są „antykomputerowe” i kolorowe.

Balladyna
Wścieklica
Lech Majewski expo
Jewish Festival

zobacz wszystkie (33)    
 
   powrót