Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Wilhelm Sasnal


powiększ/zoom

ur. 1972

Malarstwo

Wilhelm Sasnal urodził się w 1972 roku w Tarnowie. W latach 1992–1994 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej, a w latach 1994–1999 malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych; współzałożyciel nieistniejącej już Grupy Ładnie (1995–2001). Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Artysta brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: MUHKA w Antwerpii, Kunsthalle Zürich, Westfälischer Kunstverein w Münster, Van Abbemuseum w Eindhoven, Museu de Arte Contemporânea de Serralves w Porto, Stedelijk Museum w Amsterdamie, Berkeley Art Museum, Kunsthalle Basel, Sadie Coles HQ w Londynie, Anton Kern w Nowym Jorku, Hauser & Wirth w Zurychu. Jego prace znajdują się m.in.: w zbiorach Museum of Modern Art, Solomon R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Tate Modern i Saatchi Gallery, w Londynie, Van Abbemuseum w Eindhoven, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Deutsche Bank we Frankfurcie i w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

Tłumaczka
Dyrektor
Bez tytułu
Las

zobacz wszystkie (12)    

Informacje dodatkowe

 
   powrót