Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Włodzimierz Książek


powiększ/zoom

1951 - 2011

Malarstwo

Malarz. Początkowo studiował biologię na Uniwersytecie Warszawskim (1969-1970), ukończył wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1975). Pierwsza indywidualna ekspozycja jego prac miała miejsce w Galerii Sigma (1974), następne m.in. w opolskiej i koszalińskiej galerii BWA. Na początku lat. 80 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie dołączył do grupy utalentowanych artystów plastyków, poetów i pisarzy działających na wschodnim wybrzeżu. Nie przyjął amerykańskiego obywatelstwa, jest stałym rezydentem Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Rhode Island.
Jego olejne obrazy nie mają tytułów, zwracają uwagę fakturą, niuansami barw, pionowymi i poziomymi układami. Wydają się być „niedokończone”, warsztatowe. Artysta koduje ich powierzchnię np. wyrytymi literami, tajnymi diagramami, na wpół ukrytymi konturami architektonicznymi. W tym co zaszyfrowane wiele jest osobistych i społecznych odniesień.
Abstrakcyjne płótna były prezentowane m.in. na 50. Biennale w Wenecji (2003) i wielokrotnie wystawiane w Anglii i Stanach Zjednoczonych np. w nowojorskiej Kouros Gallery.

Bez tytułu nr 6 /Untitled no. 6
Bez tytułu nr 2 /Untitled no. 2
Bez tytułu nr 2 /Untitled no. 2
Bez tytułu nr 1 /Untitled no. 1

zobacz wszystkie (5)    

Informacje dodatkowe

 
   powrót