POLSWISS ART

Henryk Szczygliński

Henryk Szczygliński
Dworek
olej, płótno, 96 x 116 cm
Cena wywoławcza
90.000 - 100.000 PLN
30405 USD 23076 EUR
Aukcja 4 marca 2007
Polswiss Art

sygn. p.d.: H.Szczygliński
Jeden z najwybitniejszych pejzażystów i najzdolniejszych uczniów Jana Stanisławskiego zaliczanych do "polskiej szkoły impresjonizmu". Tematyka prac tego grona obracała się wokół pejzażu nizinnego i górskiego, w którym tkwiły polskie dwory szlacheckie i wiejskie kościółki.