Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Miasta

Galeria Zderzak


http://www.zderzak.pl

ul. Floriańska 3
31-019 Kraków,
tel/fax (48 12) 429 67 43
godziny otwarcia:
wt.-sob. 12.00 - 17.00


Galeria Zderzak istnieje od 1985 r. Jej właścicielką i dyrektorem jest Marta Tarabuła. Galeria była projektem niezależnym i autorskim, powstała „jako odpowiedź na sytuację sztuki w Polsce po stanie wojennym”. Do 1989 r. istniała w tzw. drugim obiegu, a następnie rozpoczęła działalność handlową, edukacyjną, wydawniczą i doradczą. Od 1993 r. uczestniczy w międzynarodowych targach sztuki m.in. w Art Forum w Berlinie. W 1997 r. według rankingu tygodnika „Polityka” została najlepszą galerią w kraju.
W Galerii Zderzak zorganizowano ponad 200 wystaw, była miejscem debiutu m.in. dla grupy Ładnie (W. Sasnal, M. Maciejowski, R. Bujnowski), Pawła Książka czy Krzysztofa Zielińskiego. Wśród prac, które stale oferuje w sprzedaży są dzieła m.in.
Stefana Gierowskiego, Jana i Piotra Młodożeńców, Jarosława Modzelewskiego, Andrzeja Wróblewskiego. A ostatnio także Tadeusza Kantora, Jonasza Sterna, Mariana Warzechy, Edwarda Dwurnika, Marka Kijewskiego, Mirosława Bałki, Zbigniewa Libery, Tomasza Ciecierskiego.
Ryszard Grzyb "Puszcza"
Ryszard Grzyb "Puszcza"

Informacje dodatkowe


 
   powrót