Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Miasta

Space Gallery


http://www.spacegallery.com.pl

ul. św. Marka 7 & św. Marka 22
Kraków
tel: +48 12 432 29 20


 

SpaceGallery została założona w 1992 r., przez krakowską rzeźbiarkę Barbarę Zambrzycką-Śliwę. Dzięki zaangażowaniu założycielki w życie artystyczne Krakowa galeria od początku stała się miejscem spotkań i prezentacji dorobku profesorów i absolwentów polskich Akademii Sztuk Pięknych.
Z czasem formuła galerii zaczęła poszerzać się obejmując polską sztukę w całej różnorodności kierunków i tendencji artystycznych od wieku XIX-tego do dzisiaj. Wśród prezentowanych prac pojawiają się nazwiska takich mistrzów, jak: Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Brandt, Tadeusz Makowski, Jacek Malczewski, Olga Boznańska, Teodor Axentowicz, Leon Wyczółkowski, Juliusz Kossak, Konstanty Laszczka, płótna twórców związanych z Ecole de Paris – Emmanuel Mané-Katz, Henryk Epstein, Henryk Hayden, Mela Muter, Komitetem Paryskim – Jan Cybis, Józef Czapski, Artur Nacht-Samborski i inni.
Niezwykle ważne miejsce w ofercie galerii zajmują dzieła przedstawicieli polskiej awangardy, jak: Tadeusz Kantor, Alfred Lenica, Roman Opałka i Henryk Stażewski, Stefan Gierowski – artyści, których twórczość wyznaczała cezury w polskiej sztuce przed - i powojennej.
Space Gallery to nie tylko przestrzeń, w której spotykają się najbardziej różnorodne kierunki i generacje polskiej sztuki. Jest to również miejsce spotkań artystów, koneserów i kolekcjonerów, którzy doceniają rodzinną atmosferę galerii prowadzonej przez córki właścicielki Barbary Zambrzyckiej-Śliwy. Zawsze znajdzie się także miejsce dla artystów nowych i utalentowanych oraz wybitnych i zapomnianych. Regularnie odbywają się wystawy przekrojowe i monograficzne.
Galeria angażuje się w promocję sztuki polskiej poprzez uczestnictwo w wystawach i targach sztuki w kraju (m. in. Ogólnopolskie Targi Antykwaryczne i Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz w Warszawie) oraz zagranicą. Wielokrotnie, z dużym powodzeniem, reprezentowała nasz kraj na Międzynarodowych Targach Sztuki Europ’Art w Genewie.
Space Gallery prowadzi sprzedaż malarstwa, rzeźby, grafiki i przedmiotów artystycznych, oferuje fachową wycenę oraz pomoc kolekcjonerom gromadzącym własne zbiory.
Przy galerii działa również atelier rzeźbiarskie realizujące zamówienia z dziedziny rzeźby portretowej, kameralnej i sakralnej.
Galeria jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art (CINOA).
Kazimierz Sichulski
Stefan Nacht-Samborski
Wlastimil Hofman
Teodor Axentowicz

Informacje dodatkowe


 
   powrót