Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Miasta

Galeria Delfiny


http://www.galeriadelfiny.art.pl

ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2
00-389 Warszawa
Tel. (022) 826 94 05
E-mail delfina@galeriadelfiny.art.pl
Czynna codziennie od 16.00 do 20.00 (poza niedzielami).


 

GALERIA DELFINY otwarta w czerwcu 1999 roku to salon artystyczny i miejsce prezentacji autorskiej Delfiny Orłowskiej-Krasickiej, artystki tworzącej tkaninę unikatową, gobeliny, hafty i prowadzącą działalność dobroczynną oraz zajmującą się animacją działań artystycznych. Delfina Krasicka wraz z grupa artystów warszawskich organizowała w swoim czasie Ogólnokrajową Aukcję dzieł sztuki współczesnej w Muzeum Narodowym na rzecz powodzian. Stworzyła Fundację Artystyczną Delfiny Krasickiej im. Gabrieli z Sobańskich Krasickiej, której głównym celem jest wspierać młode talenty artystyczne z Europy wschodniej. W tym zwłaszcza ze wschodnich obszarów Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Na warszawskim Powiślu artystka założyła galerię autorską całkowicie non profit, w której prezentuje swoje prace i swoich przyjaciół. To inicjatywa, której głównym celem jest ułatwienie artystom kontaktu z potencjalnymi odbiorcami ich dzieł, znającymi się na sztuce współczesnej, preferującymi prace ciekawe, często abstrakcyjne, awangardowe. Ułatwieniu tych kontaktów służą tłumnie nawiedzane wernisaże gdzie przy lampce wina można nie tylko oglądać prace, ale również poznać ich twórców.

Swoisty, niepowtarzalny klimat tym spotkaniom w GALERII DELFINY nadają różne okoliczności. To, że działalność galerii oparta przede wszystkim na związkach przyjaźni i umiłowania sztuki pozbawiona jest jakichkolwiek cech komercyjnych. Również to, ze silnie rozbudowane zaplecze galerii, wokół której grupuje się na stale ponad 60 wybitnych artystów zapewnia ekspozycjom i imprezom wysoki poziom artystyczny. Nie bez znaczenia jest tez fakt, iż wywodząca się z dalekiej Argentyny i podróżująca po całym świecie Delfina Orłowska - Krasicka osiedliwszy się w Polsce stworzyła Fundację poświęconą promocji artystów z dawnych Kresów Rzeczpospolitej. GALERIA DELFINY syntetyzuje w ten sposób zarówno artystyczne treści słowiańskie czy litewskie jak i latynoskie.

W GALERII DELFINY wystawiają artyści młodego i średniego pokolenia. Znajduje się tu zresztą nie tylko malarstwo. Galeria jest jednym z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie odnajdujemy stałle ekspozycje tkaniny i rzeźby. Przerobiona z prywatnego mieszkania galeria dysponuje obszerną przestrzenią ekspozycyjną, a jako instytucja niedochodowa nie musi oszczędzać miejsca. W okresie letnim przestrzeń galerii powiększona jest o teren ogrodu, w którym znajduje się właśnie plenerowa ekspozycja rzeźby.

W GALERII DELFINY doznać możemy nie tylko licznych wrażeń artystycznych, jakie gwarantuje nagromadzona tu kolekcja malarstwa, rzeźby czy tkaniny artystycznej, ale również nawiązać w tym salonie bezpośrednie kontakty z twórcami, włączyć się w niekończące się rozmowy z interesującymi ludźmi przy filiżance herbaty lub kawy, przy lampce wina, o sztuce i kulturze.

Ambicją właścicielki GALERII DELFINY jest stworzenie prawdziwego salonu artystycznego stolicy Polski. Miejsca, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, nie tylko oglądać obrazy, tkaniny i rzeźby lecz także wysłuchać koncertu kameralnego czy też uczestniczyć w wieczorze poezji. Poprzez internet GALERIA DELFINY pragnęłaby poszerzyć swoją dotąd bardziej wewnętrzną środowiskową działalność i zaprosić do swojego salonu liczne rzesze internautów - pasjonatów i wielbicieli sztuki. Z Polski i całego świata.

GALERIA DELFINY jest prywatna, finansowana w całości przez Fundację Artystyczną Delfiny Krasickiej im. Gabrieli z Sobańskich Krasickiej. Zgodnie ze Statutem tej Fundacji pragnie przede wszystkim uprawiać promocję talentów twórczych ze Wschodu. Zarówno ze wschodnich obszarów III Rzeczpospolitej, jak i z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

GALERIA DELFINY poza promocją twórczości współczesnych artystów plastyków, stara się dopomóc również twórcom z innych dziedzin sztuki organizując wieczory literackie i poetyckie.

GALERIA DELFINY jest miejscem prezentacji prac m.in. Maryli Bendek, Krystyny Brzechwy, Ewy Bystrzejewskiej, Mariana Czapli, Małgorzaty Czernik, Tadeusza i Jakuba Dominików, Aliny Dorady - Krawczyk, Janusza Dziurawca, Jana Gepperta, Tomasza Kazikowskiego, Delfiny Krasickiej, Danuty Lewandowskiej, Ewy Miazek, Jana Młodożeńca, Zbigniewa Nowosadzkiego, Jolanty i Joanny Owidzkich, Teresy Pastuszka-Kowalskiej, Dariusza Kowalskiego, Barbary Redlińskiej, Cecylii, Sołjan, Adeli Szwaji, Anny Alicji Trochim, Edity Vlaovic, Lidii Włodarskiej-Zdzieszyńskiej.

Informacje dodatkowe


 
   powrót