Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Miasta

Galeria Stary Browar


http://www.starybrowar.pl

Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. (+48 61) 859 61 22
fax (+48 61) 859 61 21


 

Rozbudowany program wystawienniczy Kulczyk Foundation koncentruje się na prezentacji sztuki współczesnej, a jego misją jest promocja i wspieranie młodych, lokalnych artystów przy jednoczesnym prezentowaniu prac wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Program wystaw obejmuje prezentacje malarstwa, fotografii i rzeźby, galeria skupia wokół siebie młodych artystów, kuratorów i krytyków sztuki, umożliwiając jednocześnie konfrontację publiczności z pracami wielu pokoleń twórców. "Stary Browar" chce propagować współczesną sztukę przełamując stereotypy w jej odbiorze.
"Stary Browar" prowadzony jest przez Kulczyk Foundation - prywatną fundacją, której misją jest poszerzanie poprzez sztukę horyzontów, tworzenie bardziej kreatywnego, świadomego, wrażliwego uczestnictwa w życiu społecznym. Celem Kulczyk Foundation jest inspirowanie, koordynowanie i finansowanie działań propagujących współczesna kulturę i sztukę oraz wspieranie rozwoju i promocja młodych lokalnych artystów, których prace prezentowane są w towarzystwie uznanych już twórców. Działania fundacji skupiają się wokół Dziedzińca Sztuki w "Starym Browarze", gdzie w budynkach Galerii i Słodowni prowadzona jest działalność wystawiennicza (współczesne sztuki wizualne, fotografia i design), prezentacje działań performatywnych (przede wszystkim przedstawienia taneczne) oraz projekcje filmowe i koncerty muzyczne.
"Traktat o obrazie" Zbigniewa Rybczyńskiego

Informacje dodatkowe


 
   powrót