Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Jolanta Caban
więcej ogłoszeń

Stulecie Jana Stanisławskiego (1860-1907)

00:00 11/07/2007


W Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku – Zielona Brama, otwarto wystawę „Mistrzowie młodopolskiego pejzażu. Jan Stanisławski i jego szkoła”. Zbiór „poematów o naturze”, jak nazywano obrazy artysty, pochodzi z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. W jubileuszowej prezentacji został wzbogacony o dzieła jego uczniów.

W Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku – Zielona Brama, otwarto wystawę „Mistrzowie młodopolskiego pejzażu. Jan Stanisławski i jego szkoła”. Zbiór „poematów o naturze”, jak nazywano obrazy artysty, pochodzi z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. W jubileuszowej prezentacji został wzbogacony o dzieła jego uczniów. Są wśród nich znakomici artyści krajobrazów np. Józef i Stanisław Czajkowscy, Stanisław Kamocki, Stefan Filipkiewicz, Henryk Szczygliński, ale także twórcy, którzy wywodząc się ze „szkoły Stanisławskiego” stworzyli własny malarski język. Specjalnie na tą ekspozycję z Muzuem Narodowego w Warszawie i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wypożyczono pejzaże Stanisława Ignacego Witkiewicza, pokazano także prace Tadeusza Makowskiego, Alfonsa Karpińskiego i Vlastimila Hofmana.

Gdańsk, Zielona Brama, 5 lipca – 2 września 2007, „Mistrzowie młodopolskiego pejzażu. Jan Stanisławski i jego szkoła”

Informacje dodatkowe


 
   powrót