Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Którego artystę warto kupować? - ranking „Rzeczpospolitej“

00:00 25/03/2008


Tadeusz Kantor - pierwszy na liście

Ranking 2007 polskich artystów współczesnych powstał we współpracy z 79 prestiżowymi galeriami komercyjnymi i niekomercyjnymi, opublikowany w „Rzeczpospolitej“ 13 marca 2008:

1    Kantor Tadeusz
2    Nowosielski Jerzy    
3    Abakanowicz Magdalena    
4    Stażewski Henryk    
5    Opałka Roman
6    Wróblewski Andrzej
7    Bałka Mirosław    
8    Szapocznikow Alina    
9    Krasiński Edward    
10  Brzozowski Tadeusz
11  Tarasin Jan    
12  Sasnal Wilhelm    
13  Tarasewicz Leon    
14  Gierowski Stefan    
15  Lebenstein Jan    
16  Fangor Wojciech    
17  Althamer Paweł    
18  Modzelewski Jarosław    
19  Strzemiński Władysław    
20  Kozyra Katarzyna    
21  Fijałkowski Stanisław    
22  Kobro Katarzyna
23  Bereś Jerzy    
24  Hasior Władysław    
25  Dominik Tadeusz
26  Dwurnik Edward    
27  Żmijewski Artur    
28  Kulik Zofia    
29  Markowski Eugeniusz    
30  Pągowska Teresa    
31  Panek Jerzy    
32  Chlanda Marek    
33  Ciecierski Tomasz    
34  Libera Zbigniew    
35  Sosnowska Monika    
36  Wodiczko Krzysztof    
37  Beksiński Zdzisław    
38  Jarema Maria    
39  Duda-Gracz Jerzy    
40  Dróżdż Stanisław    
41  Starowieyski Franciszek    
42  Robakowski Józef    
43  Berdyszak Jan    
44  Gielniak Józef    
45  Lejman Dominik    
46  Maciejewski Zbysław    
47  Sobczyk Marek    
48  Bereźnicki Kiejstut    
49  Lach-Lachowicz Natalia    
50  Łódź Kaliska Grupa artystyczna    
51  Maciejuk Robert    
52  Mitoraj Igor    
53  Musiałowicz Henryk    
54  Sroka Jacek    
55  Sawicka Jadwiga    
56  Szewczyk Andrzej    
57  Czapla Marian    
58  Kozłowski Jarosław    
59  Stern Jonasz    
60  Susid Paweł    
61 Get-Stankiewicz Eugeniusz    
62 Kuśmirowski Robert    
63 Makowski Zbigniew    
64 Winiarski Ryszard
65 Potworowski Piotr    
66 Skórczewski Krzysztof    
67 Nacht-Samborski Artur    
68 Sętowski Tomasz    
69 Sobol-Wejman Anna    
70 Czwartos Ignacy    
71 Dobkowski Jan    
72 Mucha Eugeniusz    
73 Pastwa Janusz    
74 Sienicki Jacek    
75 Szancenbach Jan    
76 Aleksiun Jan Jaromir    
77 Bruszewski Wojciech    
78 Gaj Jacek    
79 Grupa Krakowska Grupa artystyczna    
80 Kamoji Koji    
81 Kapusta Janusz    
82 Sosnowski Kajetan    
83 Waltoś Jacek    
84 Wilkoń Józef    
85 Bednarczyk Andrzej    
86  Borowski Włodzimierz    
87  Głogowski Wojciech    
88  Grupa Wrocławska Grupa artystyczna    
89  Gustowska Izabella    
90  Kawiorski Jarosław    
91  Kobzdej Aleksander    
92  Leder Wojciech    
93  Marszałek Waldemar J.    
94  Mierzejewski Jerzy    
95  Ołowska Paulina    
96  Pamuła Jan    
97  Rózga Leszek    
98  Szajna Józef    
99  Wejman Stanisław    
100 Cybińska Krystyna    
101 Cybis Jan    
102 Cześnik Henryk    
103 Guntner Anna    
104 Koba Stanisław    
105 Pawlak Włodzimierz    
106 Rosenstein Erna    
107 Szpakowski Wacław    
108 Tomaszewski Henryk    
109 Twożywo Grupa artystyczna    
110 Waras Mariusz    
111 Warsztat Formy Filmowej Grupa artystyczna        
112 Waśko Ryszard    
113 Węglowski Apoloniusz    
114 Deskur Marta    
115 Dłużewski Jacek    
116 Duda Waldemar    
117 Dyrzyński Jacek    
118 Gostomski Zbigniew    
119 Gruppa Grupa artystyczna    
120 Majewski Lech    
121 Różycki Andrzej    
122 Rząsa Antoni    
123 Stachańczyk Grzegorz    
124 Stachyra Michał    
125 Starczewski Antoni    
126 Świeszewski Maciej    
127 Zaborowski Michał    
128 Bodzianowski Cezary    
129 Dłubak Zbigniew    
130 Janin Zuzanna    
131 Kidawski Piotr    
132 Klimek Krzysztof    
133 Korzeniecka Katarzyna    
134 Kruk Mariusz    
135 Luxus Grupa artystyczna    
136 Mańczyński Krzysztof    
137 Ostrowski Kazimierz    
138 Owidzka Jolanta    
139 Rajkowska Joanna    
140 Rytka Zygmunt    
141 Sadley Wojciech    
142 Sempoliński Jacek    
143 Siudmak Wojciech    
144 Wolski Xawery    
145 Ambroziak Sylwester    
146 Burska Bogna    
147 Fliciński Jarosław    
148 Hałas Józef    
149 Hartwig Edward    
150 Jabłońska Elżbieta    
151 Kałucki Jerzy    
152 Karpowicz Sławomir    
153 Koło Klipsa Grupa artystyczna    
154 Korolkiewicz Łukasz    
155 Maziarska Jadwiga    
156 Mazurkiewicz Alfons    
157 Mikołajczyk Antoni    
158 Młodożeniec Jan    
159 Molenda Adam    
160 Pałucha Jacek    
161 Piotrowicz Jerzy    
162 Tchórzewski Jerzy    
163 Tomaszewski Henryk Albin    
164 Uklański Piotr    
165 Waniek Henryk    
166 Wieczorek Stanisław    
167 Więcek Magdalena    
168 Żegalski Leszek    
169 Żuchnicki Waldemar    
170 Bialik Grzegorz    
171 Cukier Stanisław    
172 Gałecka Joanna    
173 Grabowski Artur    
174 Kostenko Anna    
175 Lewczyński Jerzy    
176 Łazikowski Edward    
177 Małkowski Eugeniusz    
178 Maszlanko Mirosław    
179 Moskwa Magdalena    
180 Murak Teresa    
181 Naliwajko Piotr    
182 Neue Bieriemiennost Grupa artystyczna        
183 Partum Andrzej    
184 Rogalski Zbigiew    
185 Sapetto Marek    
186 Sekuła Ryszard    
187 Świdziński Jan    
188 Umiastowski Andrzej    
189 Bujnowski Rafał    
190 Fogtt Andrzej    
191 Grzyb Ryszard    
192 Kaźmierczak Władysław    
193 Klaman Grzegorz    
194 Kulisiewicz Tadeusz    
195 Lenica Jan    
196 Lewandowska Danuta    
197 Ładnie Grupa artystyczna    
198 Michalak Jan    
199 Nowak Rafał    
200 Polisiewicz Aleksandra    
201 Rumas Robert    
202 Simon Jan    
203 Skarbek Krzysztof    
204 Sztwiertnia Grzegorz    
205 Szwacz Bogusław    
206 Targońska Maria    
207 Tatarczyk Tomasz    
208 Wachowski Piotr    
209 Warpechowski Zbigiew    
210 Zakrzewski Włodzimierz Jan    
211 Zawadzka Ewa    
212 Ziemski Rajmund    
213 Alicja Karska & Aleksandra Went Grupa artystyczna        
214 Bednarski Krzysztof    
215 Bogacka Agata    
216 Dowling Mańka    
217 Dziędziora Jan    
218 Górna Katarzyna    
219 Izdebski Krzysztof    
220 Janikowski Mieczysław    
221 Kowalski Grzegorz    
222 Kurak Maciej    
223 Mikulski Kazimierz    
224 Pałka Witold    
225 Skaper Ewa    
226 Smerek-Bielecka     Mirosława    
227 Sobieraj Edyta    
228 Swidziński Jan    
229 Śmietanka Grupa artystyczna    
230 Tarkawian Mariusz    
231 Tobis Andrzej    
232 Zemła Gustaw    
233 Zwierz-Ciok Krzysztofa    
234 Adamek Jakub    
235 Bielecki Jerzy    
236 Fober Jerzy    
237 Geppert Eugeniusz    
238 Górecki Wojciech    
239 Kawalerowicz Marzena    
240 Kierzkowski Bronisław    
241 Kopik Piotr    
242 Kowalik Marcin    
243 Kuzyszyn Konrad    
244 Lerka Grzegorz    
245 Łapiński Tadeusz    
246 Łodziana Tadeusz    
247 Maciuszkiewicz Roman    
248 Maśluszczak Franciszek    
249 Nitka Zdzisław    
250 Partyka Tomasz    
251 Radziewicz Tomasz    
252 Radziszewski Karol    
253 Sołowiej Krzysztof    
254 Stanny Janusz    
255 Terlikowska Elżbieta    
256 Zając Iwona    
                                       
Grupy artystyczne
1  Łódź Kaliska Grupa artystyczna
2  Grupa Krakowska Grupa artystyczna    
3  Grupa Wrocławska Grupa artystyczna    
4  Twożywo Grupa artystyczna    
5  Warsztat Formy Filmowej Grupa artystyczna    
6  Gruppa Grupa artystyczna    
7  Luxus Grupa artystyczna    
8  Koło Klipsa Grupa artystyczna    
9  Neue Bieriemiennost Grupa artystyczna    
10 Ładnie Grupa artystyczna    
11 Alicja Karska & Aleksandra Went Grupa artystyczna    
12 Śmietanka Grupa artystyczna    

Informacje dodatkowe


 
   powrót