Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Magdalena Abakanowicz "Cysterna" - wystawa

00:00 01/08/2008

powiększ/zoom

Od 16 czerwca 2008 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie można od oglądać wystawę prac Magdaleny Abakanowicz. Wystawa będzie czynna do 7 września 2008 roku.

Magdalena Abakanowicz (ur. w 1930 w Falentach pod Warszawą) przez krytykę światową zaliczana jest do ścisłej czołówki artystów współczesnych. Uprawia rzeźbę. Warszawską ASP ukończyła w 1954. Pierwsze prace, które przyniosły jej w latach 60. międzynarodową sławę to monumentalne, przestrzenne gobeliny o reliefowej fakturze, zwane od jej nazwiska Abakanami. Wykonała i zrealizowała wiele projektów dla miejsc publicznych i muzeów. Jest autorką erudycyjnych esejów poświęconych sztuce, mitologii, religii. Zrealizowała ponad 100 wystaw indywidualnych na całym świecie. Laureatka licznych doktoratów honoris causa. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Obecnie wystawa indywidualna King Artur's Court Magdaleny Abakanowicz prezentowana jest w Museo National Centro de Arte Reina Sofia w Madrycie, niebawem jej ekspozycję The Spirit of Earth zaprezentuje Institut Valencia d'art Modern w Walencji. Wystawa zbiorowa WACK! Art and the Feminist Revolution z udziałem Magdaleny Abakanowicz, zorganizowana w ubiegłym roku przez The Museum of Contemporary Art, Los Angeles, w tym roku była prezentowana w P.S.1. MoMA, Nowy Jork, a w sezonie jesienno-zimowym zostanie pokazana w Vancouver Art Gallery w Kanadzie.

Informacje dodatkowe


 
   powrót