Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Majewski w Krakowie

00:00 01/02/2007


Na wystawę prac Lecha Majewskiego w krakowskiej Galerii Starmach, składają się wideoarty i fotografie stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na wystawę prac Lecha Majewskiego w krakowskiej Galerii Starmach, składają się wideoarty i fotografie stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Część z nich miała już światowe pokazy m.in. w nowojorskiej MoMA czy londyńskiej Whitechapel Art Gallery. Najnowsza prezentacja wideoartów „rejestruje” przestrzeń oniryczną, mityczną, baśniową i wizualizuje w niej to, co podświadome, intymne, ukryte. Prace Lecha Majewskiego wydobywają obsesje i fascynacje; grają z widzem archetypami; otwierają ciemne strony wyobraźni; akcentują szaleństwo, erotyzm, tajemniczość.

Konstrukcja również tej wystawy jest na tyle otwarta, że każdy może stworzyć własną narrację. Ten proces wymaga jednak dużej precyzji w odczytywaniu zapomnianego języka. Dokładności podobnej tej, z jaką zbudowane zostały filmowe obrazy.
Kurator wystawy Roman Lewandowski ustawia widza w jeszcze bardziej aktywnej roli: „wpisania się w sytuację dramaturga i narratora, dzięki czemu [widz] może jednocześnie budować doświadczenia oraz interpretację zarówno z punktu widzenia artysty jak i odbiorcy”.

Galerii Starmach w Krakowie, 23 stycznia – 28 lutego 2007, wystawa „Lech Majewski. Anamnesis. Zapomniany język”

Informacje dodatkowe


 
   powrót