Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko" ks. Jan Twardowski (1915-2006)

00:00 28/11/2009

powiększ/zoom

Wystawa fotografii: Czesław Czapliński
DK Praga
ul. Dąbrowszczaków 2
Warszawa

wernisaż: 14 (środa) X 2009, godz. 18.00
Wystawa czynna do 15 listopada 2009 r.

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko" to tytuł wystawy poświęconej osobie i twórczości ks. Jana Twardowskiego. Autorem fotografii jest Czesław Czapliński, przyjaciel zmarłego w 2006 roku księdza-poety. Czapliński Twardowskiemu poświęcił kilka książek i wystaw, m.in: "Wszechświat ks. Jana Twardowskiego" i "Zdjęcia prawdziwe, bo już niepodobne".

fot. Czesław Czapliński, na zdjęciu ks. Jan Twardowski
fot. Czesław Czapliński, na zdjęciu ks. Jan Twardowski


Księdza Jana Twardowskiego poznałem w Nowym Jorku w 1985 roku - opowiada Czapliński. - Od tego czasu odwiedzałem go w jego domu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, nieopodal klasztoru ss. Wizytek, do którego jako pierwszemu w jego 350-letniej historii, udało mi się wejść z aparatem w ręku. Do mego albumu 'Wizytki' zawierającego zdjęcia z tamtych wypraw ks. Jan napisał wstęp. Moje fotografie pokazane na obecnej wystawie przedstawiają księdza w jego naturalnym, prywatnym otoczeniu - tam, gdzie powstała większość jego tak prostych a zarazem tak wymownych i niezwykłych wierszy".

Informacje dodatkowe


 
   powrót