Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Jolanta Caban
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
więcej ogłoszeń

Mitoraj nadal na rynku

00:00 22/02/2007


Od października 2005 r. rzeźba Igora Mitoraja „Eros bendato” eksponowana jest na Rynku Głównym w Krakowie. Miejsce obok Wieży Ratuszowej zostało wyznaczone tymczasowo, ale jak na razie, ku uciesze turystów – nie zapowiada się na zmiany.

Od października 2005 r. rzeźba Igora Mitoraja „Eros bendato” eksponowana jest na Rynku Głównym w Krakowie. Miejsce obok Wieży Ratuszowej zostało wyznaczone tymczasowo, ale jak na razie, ku uciesze turystów – nie zapowiada się na zmiany. Co prawda szukano nowej lokalizacji dla tak ogromnej głowy z brązu, jednak dotychczasowe propozycje, m.in. przestrzeń przed Galerią Krakowską na Nowym Mieście, nie zyskały akceptacji samego artysty.
Głosy sprzeciwu ze strony środowisk historyków i krytyków sztuki pozostają coraz bardziej osamotnione. A ostatnio także Rada Ochrony Zabytków opowiedziała się za pozostawieniem rzeźby-prezentu na krakowskim Rynku... największym placu średniowiecznej Europy.

Rynek Główny, Kraków, rzeźba Igora Mitoraja „Eros bendato”

varia
Historia „Wstydliwego Erosa” w Przekroju 32/2006


 
   powrót