Polish Art World - Polska Sztuka w Świecie
Strona główna · Artyści · Galerie autorskie · Galerie · Domy Aukcyjne · Kolekcje · Publikacje · Aktualności · Ogłoszenia

Oferty - Ogłoszenia

Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b.1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
Bogusław Lustyk (ur. /b. 1940)
więcej ogłoszeń

Tomasz Gudzowaty zdobył drugą nagrodę World Press Foto

00:00 12/02/2011

powiększ/zoom

World Press Photo – najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Fundacja World Press Photo działa od 1955 roku. Odbywa się corocznie, wyniki ogłaszane są w lutym. Przebiega w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże), takich jak zdjęcie roku, zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sportowe sytuacje, ludzie sportu, życie codzienne, portrety, sztuka, przyroda.

Tomasz Gudzowaty zdobył drugą nagrodę w 2010 World Press Foto za fotoreportaż sportowy poświęconych wyścigom samochodowym w Meksyku. Główną nagrodę otrzymała fotografia Jodi Bieber.

Pierwsze wielkie wyróżnienie Gudzowatego, to w 1999 roku zdobycie I nagrody World Press Photo w kategorii Natura i Środowisko. Jego praca zatytułowana "Pierwsza lekcja zabijania" wzbudziła sensacje i wiele dyskusji.

Tomasz Gudzowaty (ur. w 1971 r.), ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Kilkakrotny laureat międzynarodowych nagród World Press Photo:

2009: 3. miejsce w kategorii prezentacje sportu - zdjęcie pojedyncze
2006: 3. miejsce w kategorii prezentacje sportu - reportaż
2003: 1. miejsce w kategorii prezentacje sportu - zdjęcie pojedyncze
2003: 2.miejsce w kategorii prezentacje sportu - reportaż
2000: 2. miejsce w kategorii prezentacja natury - zdjęcie pojedyncze
1999: 1. miejsce w kategorii prezentacja natury - zdjęcie pojedyncze

Zaczynał od fotografii przyrodniczej, osiągając w niej pierwsze międzynarodowe sukcesy, następnie zwrócił się w stronę reportażu społecznego, a od kilku lat koncentruje się na fotografii sportowej.

Publikował m.in. w magazynach: Max, L’Equipe, Guardian, Newsweek, Forbes, Time i Photo; jest też autorem kilku albumów. Jest wielokrotnym laureatem najważniejszych konkursów fotograficznych, w tym World Press Photo, Pictures of the Year, Humanity Photo Awards, NPPA Best of Photojournalism oraz Grand Press Photo. Współpracuje z agencją Focus Fotoagentur z Hamburga oraz warszawską Yours Gallery.


 
   powrót