ARTISTS > Dorota Porębska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ur. 1989
Fotografia

Dorota Porębska studiowała przez rok w Polsko-Japonskiej

Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na wydziale grafiki, obecnie studiuje na wydziale Kulturoznawstwa w Szkole Wyźszej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Fotografią zajmuje się od 2008 roku, pracuje na starych analogowych aparatach, jest też fanką lomografii (zdjęć robionych na starym sprzęcie fotograficznym). Nie przerabia ani nie obrabia swoich zdjęć na komputerze, dlatego każde z nich jest przemyślane.

Interesuje się głównie fotografią artystyczną, najlepiej czuje się w portretach. Sesje powstają w plenerze, na terenie całej Polski, głównie w najbardziej zatłoczonych miejscach, w mieście, na ulichach, w metrze. Artystka korzysta z realiów, które ją otaczają nie ingerując w ich wygląd, opowiadając historię o wchodzeniu w dojrzałość, moment przejścia w świat kobiety, bada granice. Zwraca uwagę na zmysłowość, kobiecość, a zarazem niewinność, mimo śmiałych póz.

Mimo niewiele ponad dwadzieścia lat, miała już wystawy indywidualne w Galerii Fibak w Warszawie i w Berlinie. Brała takze udział w wystawach zbiorowych: „Autoportret młodego pokolenia” w Warszawie (2008) i Warsaw Design Week (2010).

Jest laureatką konkursu „Lomościana” w Poznaniu w 2008 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorota_Porębska.jpg
Dorota_Porębska_Signature.jpg