top of page
Search

ALEKSANDER ROSZKOWSKI - "NOWE OBRAZY"

Galeria FIBAK oraz Fundacja Epoka mają… zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż Aleksandra Roszkowskiego, który odbędzie się 28 marca o godz. 18.00 w Galerii Wojciecha Fibaka przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie. Wystawa potrwa do 19 kwietnia 2013. NOWE OBRAZY Prezentowany cykl tworzy seria 30 obrazów, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Artysta za pomocą… nie zwykłej precyzji oraz doskonałego warsztatu stara się przybliżyć swoiste przywiązanie do natury i fascynacją wszechświatem. Roszkowski w mistrzowski sposób przekazuje swoje odczucia za pomocą… geometrii. Bowiem, według artysty, to właśnie proste formy geometryczne są… istotą natury, kosmosu oraz naszego bytu. Wyczuwalna dynamika faktury oraz wrażliwy sposób widzenia koloru i światła sprawia, że Nowe Obrazy są bardzo szczerą a zarazem metafizyczną… dywagacja na temat człowieka podporzą…dkowanego prawom natury oraz nienamacalnego uniwersum.

ALEKSANDER ROSZKOWSKI

Aleksander Roszkowski studiował w latach 1980-1985 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Po studiach podjął pracę pedagogiczną… w macierzystej uczelni. W 1987 zdobył dwa wyróżnienia honorowe na XIII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Jana Spychalskiego w Poznaniu. UczestniczyŁ w zbiorowych pokazach "Arsenał 88" i "Red & White" w Hali Gwardii w Warszawie, uzyskują…c na pierwszej z nich nagrodą honorową…. Zamaszysty, energiczny ruch pĘdzla oraz krzycząca kolorystyka wczesnych płócien każą… sytuować jego ówczesne malarstwo modnym w latach 80. nurcie nowej ekspresji. Już jednak przy końcu dekady artysta radykalnie zmienił styl i tematykę.Zaczął tworzyć monumentalne obrazy figuralne. Zazwyczaj samotna, pozbawiona głowy, naga sylwetka wyłania się z ciemnego, rozwią…zanego fakturowo tła.

ORGANIZATOR Organizatorem wystawy jest Galeria Fibak przy współpracy z Fundacją Epoka, która czynnie wspiera młodych, obiecujących artystów dając im możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerokiemu audytorium. Natomiast Galeria FIBAK jest miejscem stworzonym przez wybitnego znawcę sztuki, który nieustannie inwestuje w prace młodego pokolenia.Faktem jest natomiast, że wystawy organizowane przez Fibaka, na rynku sztuki współczesnej traktowane są jako gwarancja udanej inwestycji.

KURATOR WYSTAWY: Cezary Ślaziński

22 views0 comments
bottom of page