Aukcja Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego POLSWISS ART

Eugeniusz ZAK (1884-1926) Rybak / Fisherman, 1914 olej, płótno / oil on canvas, 78,5 x 98 cm sygn. p.g. / signed upper right: Eug. Zak Na aukcji w Hotelu Sheraton w Warszawie, 24 maja 2009, obraz został sprzedany za 700 000PLN. Wystawiany: Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Warszawie; 23 maja - 9 sierpnia 1992 r. Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Poznaniu; 22 sierpnia - 25 października 1992 r. Reprodukowany : Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, WAiF - Auriga, Warszawa 1992, il. s.154; Artur Tanikowski, Eugeniusz Zak, Pogranicze 2003 ; il. 116, str.116 Barbara Brus Malinowska, Eugeniusz Zak 1884-1926, Muzeum Narodowe w Warszawie 2004 ; il. 72, str.103

1 view