AUKCJA DZIEŁ SZTUKI DOMU AUKCYJNEGO POLSWISS ART

26 kwietnia 2012, godz. 19.00 Dom Aukcyjny POLSWISS ART zaprasza na najbliższą aukcję, która odbędzie się w Galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art, 26 kwietnia, o godzinie 19.00. Łempicka Tamara Hortensje w wazonie, ok. 1922 numer katalogowy: 21 Olej, płótno, 35 x 27 cm Sygn. p.d. T.DE LEMPICKA Cena wywoławcza Estymacja Cena wylicytowana - 160 000 - 220 000 PLN - 37 209 EUR - - 47 059 USD - Obraz był własnością bliskiej przyjaciółki Tamary Łempickiej - Iry Perrot, wielokrotnie przez nią portretowanej Tamara Łempicka to wybitna artystka art. deco o międzynarodowej sławie. W latach 20. mieszkała i tworzyła w Paryżu. Wystawiała swoje prace na słynnym Salonie Jesiennym w 1922 r. Na początku II wojny światowej przeniosła się do Beverly Hills w Kalifornii z drugim mężem, austriackim baronem Raoulem Kuffnerem. W 1943 przeprowadzili się do Nowego Jorku, gdzie malarka kontynuowała twórczość artystyczną w swoim charakterystycznym stylu. Na twórczość artystki wpłynęła sztuka renesansowych mistrzów, których obrazy oglądała we Florencji, Rzymie i Wenecji. Wpływ tych dzieł przejawia się on w używanych przez nią czystych kolorach, dokładnym rysunku oraz draperiach oraz cieniach.