top of page
Search

BOGUSŁAW LUSTYK Z miłości do piękna

DOM ARTYSTY PLASTYKA, MAZOWIECKA 11A, WARSZAWA 11-19 lutego 2014 r., GALERIA DAP 1 Wernisaż: 12 lutego 2014 r., godz. 18:00 Bogusław Lustyk urodził się w 1940 roku w Warszawie. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki i Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1965 roku. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu u prof. Józefa Mroszczaka. Po studiach uprawiał ilustrację i grafikę książkową. Zdobył około dwudziestu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach na plakat. Brał udział w ponad 80 indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa m. in. we Francji, Belgii, USA i Australii. Jego międzynarodową karierę rozpoczęła wspólna wystawa w Hanowerze, gdzie prezentował swą twórczość wraz ze znanym rzeźbiarzem niemieckim Johenem Ilem.

W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu. W Polsce jest uznanym plakacistą i grafikiem, ale popularność w świecie zdobył pracami o tematyce hipicznej. W 1998 roku został oficjalnym artystą Kentucky Derby.

Bogusław Lustyk mówi o swojej twórczości: „Nie maluję koni, nie maluję tańca. Maluję ruch. Maluję obrazy, które rządzą się regułami formy, koloru, ekspresji”.


5 views0 comments
bottom of page