top of page
Search

Janusz Głowacki w Nowym Jorku – wystawa fotografii Czesława Czaplińskiego

Po premierze sztuki "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego, 13 września 2017 r, o godz. 21:00, w Teatrze Nowym, ul. Więckowskiego 15 w Łodzi, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego pt.: "Janusz Głowacki w Nowym Jorku". Janusz Głowacki miał być na premierze, 13 września skończyłby 79 lat, zmarł 19 sierpnia w Egipcie. Wystawę oglądać będzie można do 17 września w foyer Teatru Nowego ul. Więckowskiego 15 w Łodzi.

Im dłużej znam Nowy Jork (...), tym bardziej zdaję sobie sprawę, że mniej o nim wiem. Nowemu Jorkowi, który jak magnes przyciąga znakomitych ludzi, zawdzięczam również i to, że poznałem całą plejadę gwiazd, których nigdzie indziej bym nie spotkał. Nowy Jork według Woody Allena nie jest miejscem, a stanem umysłu. Dla mnie Nowy Jork to dziesiątki tysięcy negatywów, z którymi wiążą się niezwykłe historie. —Czesław Czapliński

Jakie historie wiążą się z osobą Janusza Głowackiego? Czy potrafimy wyczytać je ze zdjęć zrobionych temu znakomitemu pisarzowi, dramaturgowi i scenarzyście przez światowej sławy artystę fotografa Czesława Czaplińskiego?

TEATR NOWY im. K.Dejmka w Łodzi http://www.nowy.pl/item/1/lang/pl


20 views0 comments
bottom of page