top of page
Search

Lech MAJEWSKI w Galerii Saska w Lublinie 29 II - 29 V 2020

Galeria Saska w Lublinie, 29 luty do 29 maja 2020, wystawa plakatów LECH MAJEWSKI.

Kilkadziesiąt plakatów wybitnego grafika i plakacisty Lecha Majewskiego pojawiło się w Galerii Saskiej, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie.

– Na plakat trzeba mieć pomysł – mówi autor prac, Lech Majewski. – Ważne jest poszukiwanie własnego stylu. Człowiek przez całe życie pracuje, żeby się różnić od innych, ale trzeba też umieć przekazać to, co jest najważniejsze w danym temacie, zrozumiec problem, znaleźć rozwiązanie. Plakat się świetnie rozwija. Coraz więcej ludzi go robi. Nigdy nie powstawało na świecie tyle plakatów co teraz.

Lech Majewski specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, projektuje książki w Polsce i Niemczech, zajmuje się również tworzeniem ilustracji literatury dziecięcej. Najdłużej jednak jest związany z formą plakatu. Prace Lecha Majewskiego są prezentowane na całym świecie, a artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. jest Doctorem Honoris Causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Usti nad Łabą w Czechach oraz laureatem Ladislav Sutnar Prize Uniwersytetu West Bohemia w Pilznie.


9 views0 comments
bottom of page