top of page
Search

Pokaz Filmów Mariusza Dąbrowskiego

piątek, 10 sierpnia 2012, godz. 19.00 Kino Centrum, WSTĘP WOLNY Zapraszamy na pokaz filmów Mariusza Dąbrowskiego – malarza, fotografika, reżysera i producenta filmowego, który znalazł własny, oryginalny sposób zespolenia malarstwa z fotografią i wideo. Punktem wyjścia jego twórczości często są zwykłe, codzienne, banalne przedmioty, które przetwarza poprzez łączenie i przenikanie się różnych mediów. Jak ujmuje to Cez Kościelniak, jego pędzlem jest obiektyw, a płótnem ekran rzutnika multimedialnego. Według Grzegorza Dziamskiego, artysta ten powołuje do życia „medialne hybrydy – wideomalarskie fotoobrazy”, pokazując, że możliwe jest istnienie malarstwa poza malarstwem. Mariusz Dąbrowski, malarz, fotografik, reżyser i producent filmowy; studia na Wydziale Malarstwa oraz Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
Absolwent New York Institute of Photography, University of the State of New York, USA oraz Cape Studies w Kapsztadzie, RPA.
Stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego obronił w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Z nominacji Prezydenta Reczypospolitej Polskiej otrzymał tytuł Profesora Sztuk Filmowych, posiada także najwyższy tytuł akademicki Doctora Honoris Causa.
 Wykłada na Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce. Autor ok 100 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych, a także laureat ponad 30 prestiżowych międzynarodowych nagród. 
Kurator polskich i międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych: Polsko – Amerykańskich Warsztatów Fotograficznych w Afryce Północnej, Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej i Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów. Twórca kilkudziesięciu wystaw młodej sztuki polskiej w kraju i zagranicą. 
Redaktor naczelny pisma artystycznego MediaArt.


1 view0 comments
bottom of page