top of page
Search

Wystawa fotografii Anny Edyty Przybysz "Tam piaski śpiewają..."

Serdecznie zapraszam na wystawę fotografii Anny Edyty Przybysz "Tam piaski śpiewają..." w Galerii 87 ul.Piotrkowska 87 w Łodzi. Wystawa czynna od 27 lutego do 18 marca 2013 r. Wernisaż 5 marzec 2013 o godz.17.00 Wystawę Honorowym Patronatem objął Abdelkader Khemri - Ambasador Republiki Algierii w Polsce. Paweł PIerściński o wystawie: [...] Anna Edyta Przybysz przez kilka lat przebywała w Algierii. Zachwyciła się pustynnym krajobrazem Sahary, oceanem piasków wypełniających przestrzeń aż po kres horyzontu. Pejzaż jednostajny i nużący powtarzalnością form oraz struktur. Artystka podjęła wyzwanie i postanowiła stworzyć wizję artystyczną kraju w oparciu o pustynne pejzaże. Związała się ze swoim, z pozoru mało zachęcającym tematem, poznała tajemnicę piaszczystej ziemi i opracowała jej wszechstronną dokumentację. Na każdym etapie pracy towarzyszyła jej dewiza, zapamiętana z lektur wieku dziecięcego: “Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Więc swoją przygodę z opisaniem oceanu piasków autorka poprzedziła pogłębionym wewnętrznym przeżywaniem oraz kształtowaniem osobistej wizji poetyckiej tej niezwykłej krainy. Przywołała baśnie i legendy, a także znane jej fakty odwiecznych związków człowieka z pustynią. Cząstkę własnej świadomości twórczej związała z ulotnym tematem, który stał się bohaterem jej fotograficznej opowieści. Przeczutej i przemyślanej wizji artystycznej nadała kształt plastyczny skonkretyzowany w formie klasycznej fotografii bromosrebrowej. [...]

Anna Edyta Przybysz

Urodzona w 1978 roku absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L Schillera w Łodzi (fotografia) oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (architektura krajobrazu). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Union Nationale des Arts Cultureles (UNAC).  W latach 2008-12 członek władz naczelnych ZPAF.

Fotografią zajmuje się od 1993 roku, swoje zainteresowania kieruje głównie na człowieka, jego charakter i osobowość. Jej pasją jest także szeroko rozumiany pejzaż.

Ponadto publikuje artykuły z zakresu fotografii oraz tworzy projekty graficzne (okładki, pocztówki, kalendarze, katalogi, strony www. itp.) Na swoim koncie ma również zrealizowane projekty filmowe i teatralne. W latach 2004-2006 prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodzieży algierskiej (w ramach UNAC). Prowadzi działalność społeczną wspomagając artystycznie fundacje oraz szkoły i przedszkola.

Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

2 views0 comments
bottom of page